Eestis on maksukoormus Euroopa keskmisest madalam Riigi eelarve maht on viimastel aastatel väga kiiresti kasvanud Püsivad palga- ja pensionitõusud on justkui iga-aastane investeering Majanduse taastudes tuleb ajutised kulud taas kokku tõmmata ja puhvrid taastada
Loe edasi
Euroopa Keskpanga värske majandusprognoos on toonilt ootuspäraselt pigem optimistlik, sest viimastel kuudel on uudised olnud rohkem positiivsed. Kuigi erinevalt Eestist oli euroala majandus tervikuna esimeses kvartalis veel aastavõrdluses 0,3% languses, saame olla järjest kindlamad, et aasta teises pooles hakkab Euroopa majandus kriisist üsna tempokalt taastuma. Positiivset ootust toetavad hästi edenenud vaktsineerimised, erinevate piirangute lõdvendamine ja kasvanud optimism ettevõtjate hulgas. Kokkuvõttes näeb prognoos euroalale 2021. ja 2022.
Loe edasi
Pikemaks veninud viiruskriis on pannud tavatuid lahendusi otsima nii ettevõtteid, kodumajapidamisi kui ka valitsust. Samas on iga kriis ajutine kõrvalekalle ning tegeleda tuleks ka pikemaajalise plaaniga, mis parandaks tulevikus Eesti inimeste elujärge.
Loe edasi
Euroopa Keskpanga nõukogu neljapäevasel koosolekul tehtud kokkuvõtted andsid kindluse, et jätkuvalt on asjakohased poolteist kuud tagasi tehtud rahapoliitika otsused, mis peatasid laenuraha kallinemise euroalal. Ettevaates on rahapoliitika poolelt oluline hoida majanduse taastumist toetavat kurssi.
Loe edasi
Ülimadalad ja kohati miinusmärgiga intressimäärad ning keskpankade võlakirjaostudega majandusse täiendavalt suunatud raha hulk võib kõrvaltvaatajale tekitada küsimusi seniste majandusreeglite jätkuva kehtivuse kohta. Kuidas on võimalik, et laenu andes võib olla tarvis laenuvõtjale peale maksta? Miks pole madalad intressimäärad ja keskpankade varaostud viinud kiirema hinnatõusuni? Kas valitsused suudavad järjest kasvavaid võlgu ka kunagi tagasi maksta?
Loe edasi
Telli voog Eesti Panga blogi
Telli voog Eesti Panga blogi