Esseekonkurss "Tulevikuraha"

Pilt
Esseekonkursi „Tulevikuraha“ autasustamine

25. novembril autasustati Eesti Panga muuseumis keskpanga ja Kodanikuhariduse programmiga MINU RIIK koostöös läbiviidud esseekonkursi „Tulevikuraha“ parimaid noori kirjutajaid. Kokku saadeti konkursile 343 esseed 93 üldhariduskoolist üle Eesti.
Auhinnad andis üle ja tervituskõne pidas Eesti Panga president Madis Müller. Sõna võtsid ka Kodanikuharidusprogrammi Minu Riik tegevjuht Toivo Keva ja esseekonkursi žürii esimees Rein Veidemann.

  • I koha pälvis Dora Stern Tallinna 21. Kooli 12. klassist (juhendaja õpetaja Karl Henri Käämer);
  • II koha sai Mark Agarkov EBS Gümnaasiumi 11. klassist (juhendaja õpetaja Maria Šmonina);
  • III koha pälvis Sandra Sulg Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klassist (juhendaja õpetaja Aare Ristikivi).

Lisaks jagati välja mitmeid eriauhindu ning ergutusauhindu. Kõik auhinna saajate nimed on toodud välja konkursi protokollis.
Esseekonkursi teemal "Tulevikuraha" korraldas Kodanikuhariduseprogramm Minu Riik koostöös Eesti Pangaga kodanikupäeva raames, mida tähistatakse 26. novembril. Osalema olid oodatud õpilased 9.-12. klassidest ja töid sai esitada 15. oktoobrist 15. novembrini 2021 nii eesti kui ka vene keeles.

Konkursi auhinnad pani välja Eesti Pank, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, riigikogu kantselei, haridus- ja teadusministeerium, kodanikuhariduse programm MINU RIIK, AS Tallink ja Mars Eesti OÜ.