Teadusseminar. Digitehnoloogia mõju ettevõtetele

Seminarid

14

september2023

10:30 - 12:00

Neljapäeval, 14. septembril kell 10.30–12.00 toimub Eesti Panga teadusseminar Technological innovation, digital adoption and firm performance, kus Euroopa Investeerimispanga ökonomist Péter Harasztosi tutvustab uuringut digitehnoloogia mõjust ettevõtete tulemuslikkusele. Seminaril selgitatakse, kuidas mõjutab digitehnoloogia kasutuselevõtt ettevõtete tootlikkust, palgataset, juhtimisotsuseid, investeeringuid innovatsiooni ja paljut muud. Uuringus on kasutatud Euroopa Investeerimispanga investeerimise ja investeeringute rahastamise uuringu (EIBIS) andmeid. Seminar on inglise keeles.

Péter Harasztosi on varem töötanud Ungari keskpangas ja Ungari eelarvenõukogus. Tema peamised uurimisteemad on ettevõtete käitumine, majandusgeograafia, väliskaubandus, ettevõtete tootlikkus ja innovatsioon. Péter Harasztosi tausta ja teadustööde kohta leiab rohkem infot siit: https://cepr.org/about/people/peter-harasztosi.

Seminar toimub Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11). Palun anna oma tulekust teada 12. septembriks aadressil [email protected].

Oled oodatud seminarist osa võtma ka Webexi veebikeskkonna kaudu.

Koosoleku number: 2744 729 1746

Kui on vaja sisestada ürituse number või salasõna: SCqfY69NFU2 (72739696 from phones and video systems)

  • Webexi kaudu saad ühineda 10 minutit enne seminari algust.
  • Kui sul pole veel Webexi profiili, sisesta seminariga liitudes palun kindlasti ka enda nimi.
  • Vaikesättena on sinu mikrofon liitudes välja lülitatud.
  • Kui seminari ajal videopilt hangub, siis soovitame videopildi saatmise peatada.

Küsimuste esitamine

  • Kirjalikult: kasuta Webexi chat’i.
  • Suuliselt: pärast esitluse lõppu saab küsimusi esitada suuliselt. Jälgi, et su mikrofon oleks sisse lülitatud (vali unmute ja pärast küsimuse esitamist vajuta uuesti mute).

Eesti Panga teadusseminaride sarja eesmärk on toetada ideevahetust keskpanga, akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. Seminarid on mõeldud majandusvaldkonna ekspertidele ja majandushuviga inimestele.