Õpetajate rahatarkuse seminar keskendub finantsteenustele

Pilt

Eesti Pank ja Finantsinspektsioon kutsuvad majandus-, ühiskonna- ja ettevõtlusõpetajaid 29. veebruaril kell 10–14 rahatarkuse seminarile Eesti Panga muuseumis. Seminaril tutvustame ülevaadet vastvalminud analüüsist Eesti laenuturu kohta, räägime, milliseid teenuseid peavad kõik pangad tarbijale pakkuma ja milliseid kaebusi on nende kättesaadavuse osas esitatud ning vaatame otsa sularaha olukorrale Eestis ehk selle kättesaadavusele, keskkonnajäljele ja tulevikule. Seminar kulmineerub rahatarkuse lauamängude meisterdamise juhendamist õpetava töötoaga ning huvilistel on võimalik osaleda ka ekskursioonil Eesti Panga kvartalis.

Sel korral finantsteenustele suunatud õpetajate rahatarkuse seminari avab Eesti Panga finantsstabiilsuse osakonna juhataja asetäitja Jana Kask, kes tutvustab värsket analüüsi pankadevahelise konkurentsi toimimise kohta Eesti laenuturul.

Finantsinspektsiooni jurist Oskar Friedrich Oengo räägib sellest, millised pangateenused peavad seaduse järgi olema inimestele kättesaadavad ja miks ei tohi pangad ilma mõjuva põhjuseta keelduda inimestele pangakonto avamisest.

Sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve räägib sularaha hetkeseisust Eestis ja selle tulevikust, sh raha kättesaadavusest, kriisiolukordadest, raha keskkonnajalajäljest ja sendikasutamist vähendavast seaduseelnõust ning europangatähtede III seeria tulekust.

Lisaks tutvustab Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral eesseisva rahatarkuse kuu tegevusi ning juhatab sisse eelkõige rahatarkust õpetavate-inspireerivate lauamängude loomise töötoa, mille viib läbi disainer ja mitmete tuntud lauamängude autor Meelis Looveer. Finantsinspektsioon ja noorteinfoportaal Teeviit korraldavad märtsis uue rahatarkuse lauamängude konkursi, mille jaoks saab töötoast inspiratsiooni ja teadmisi ammutada.

Seminari slaidid:

1. Pankadevaheline konkurents Eestis: laenuturu efektiivsus ja areng. Jana Kask (Eesti Pank)

2. Pangateenuste kättesaadavusest. Oskar Friedrich Oengo (Finantsinspektsioon)

3. Sularaha: kättesaadavus, keskkond, tulevik. Rait Roosve (Eesti Pank)

4. Rahatarkuse kuu: sündmused ja lauamängude konkurss. Kaisa Gabral (Finantsinspektsioon)

Kontakt:

Siiri Ries
Muuseumi kuraator
Eesti Pank
+372 56 974 774
[email protected]