Rahatarkuse seminar õpetajatele

Eesti Pank ja Finantsinspektsioon korraldasid koolivaheajal, 27. oktoobril kell 11–13 õpetajatele majanduse ja rahatarkuse seminari, kus sai ülevaate Eesti ja euroala majanduse seisust ning populaarsete rahatarkuse raamatute autor rääkis oma teostest. Lisaks tutvustati saksa autori Bodo Schäferi bestselleri „Koer nimega Money” põhjal ettevalmistatavaid töölehti.

Eesti Panga rahapoliitika ja välismajanduse allosakonna juhataja Peeter Luikmel rääkis sellest, miks on Eestis hinnad tõusnud, milliseid meetmeid on hinnatõusu ohjeldamiseks kasutusele võetud ning millal normaalne olukord võiks taastuda.

Rahatarkuse raamatute autor Tarvo Vaarmets tutvustas teost „Rahaedu põhimõtted“. Autor rääkis, kuidas raamatut saab kasutada õpilastele rahateemade selgitamisel ja mida võiks õpilastega raamatu põhjal veel käsitleda.

 Bodo Schäferi „Koer nimega Money“ on peamiselt noortele mõeldud enesearengu ja ka rahatarkuse raamat. Et nii õpetajal koolis kui ka lapsevanemal kodus oleks teosest saadud teadmisi lihtsam edasi anda, on õpetajad Liis Jaaku ja Heidi Kaldlaur koostöös rahandusministeeriumiga alustanud raamatu põhjal töölehtede ja õpetajamaterjali kokkupanemisega. Töölehed on eelkõige 10–12aastastele lastele, nende vanematele ja õpetajatele. Seminaril tutvustati näidistöölehti. Õpetajamaterjal on peale testimist kasutamiseks valmis septembris 2023.

SEMINARI MATERJALID

Seminari videosalvestus