Eero Epner näitab laupäeval keskpanga kunstikogu

Postitatud:

01.10.2019

Laupäeval, 5. oktoobril avab Eesti Pank kunstihuvilistele uksed, et tutvustada valikut keskpanga kunstikogust. Ringkäiku juhib kunstiteadlane ja dramaturg Eero Epner.

Rahvuslikku kunsti tutvustavad ja soetavad paljud maailma keskpangad. Eesti Panga kunstikogule pandi alus juba 1930. aastate keskel. Enam Eesti Pank aktiivselt kunsti juurde ei osta, ent varem soetatud kunst kaunistab nüüd keskpanga tööruume.

Kokku on Eesti Panga kunstikogus 136 teost: 69 maali, 51 graafikateost, 13 skulptuuri, üks tekstiilitöö, üks joonistus ja üks fotokoopia. Eesti Pangale kuuluvatest teostest kõige hinnalisemad on Ants Laikmaa „Talu Läänemaal“, Konrad Mägi „Lõuna-Eesti maastik“, Richard Uutmaa „Kalasadam“, Amandus Adamsoni pronksist skulptuur „Äreval ootel“ ja Oskar Hoffmanni „Hüvastijätt“.

Kunstiteemaline ringkäik on tasuta ning kestab umbes poolteist tund. Kuna kohtade arv on piiratud, palume huvilistel registreeruda.

Peale ajalootuuri pakub Eesti Pank sel sügisel ringkäike ka arhitektuuri- ja ajaloohuvilistele. Eesti Kunstiakadeemia rektor professor Mart Kalm ja kunstiakadeemia raamatukogu juhataja Mait Väljas tutvustavad keskpanga hoonete mitmekesist arhitektuuri. Eesti Panga ajaloost räägib Eesti Panga ajaloo asjatundja Märt Karmo.

Ekskursioonide toimumisajad

Lisateave:
Eva Vahur
Eesti Pank
668 0965, 5330 0619

[email protected]
[email protected]