Eesti osaleb Rahvusvahelise Valuutafondi ja Maailmapanga kevadkoosolekutel

Postitatud:

16.04.2015

Eesti Panga ja rahandusministeeriumi esindajad osalevad 16.–18. aprillil Washingtonis toimuvatel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) rahandus- ja finantskomitee (IMFC) ning Maailmapanga arengukomitee kevadkoosolekutel. Kohtumiste peateemad on maailmamajanduse väljavaated ja riskid ning IMFi ja Maailmapanga strateegilised eesmärgid järgmisel poolaastal.

Rahvusvahelise Valuutafondi kohtumistel keskendutakse maailmamajanduse arengutele ja finantsturgude väljavaadetele, kuid käsitletakse ka majanduskasvu ohustavaid riske ning võimalusi tagada globaalset majanduskasvu. Lisaks on päevakorras IMFi juhtimisega seotud küsimused, eelkõige meetmed IMFi laenuressursside piisavuse tagamiseks  ning liikmesriikide esindatuse parandamiseks Valuutafondis.

Maailmapanga kohtumisel arutatakse peamiselt maailmamajanduse arengu rahastamise tõhustamist seoses 13.-16. juulini Addis Ababas toimuva ÜRO kolmanda arengurahastamise konverentsiga.

Eestit esindavad kevadkoosolekutel Eesti Panga asepresident Madis Müller ja rahandusministeeriumi asekantsler Märten Ross. Koosolekutel osalevad ka eksperdid keskpangast ja rahandusministeeriumist.

Eesti Panga ja rahandusministeeriumi esindajad kohtuvad visiidi raames IMFi Eesti missioonijuhi Christoph Klingeni, Venemaa ja Hiina spetsialistidega ning USA rahandusministeeriumi, keskpanga  ja Maailmapanga esindajatega.

Rahvusvahelise Valuutafondi ja Maailmapanga koosolekud on kord poolaastas toimuvad tippkohtumised, kus saavad kokku kõrgetasemelised delegatsioonid kõikidest maailma riikidest eesmärgiga arutada olulisi majandusküsimusi ja koordineerida globaalset majanduspoliitikat.

Kevadkoosolekute täpsema kava leiab IMFi kodulehelt: http://www.imf.org/external/spring/2015/index.htm

Jälgi Eesti Panka ka Twitteris: https://twitter.com/EestiPank


Lisateave:
Viljar Rääsk
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]