Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni perepäevas on mängu ja muuseumiöös vabadust

Postitatud:

14.05.2024

18. mail kutsuvad Eesti Pank ja Finantsinspektsioon rahatarkuse perepäevale ning rahvusvahelise muuseumiöö raames Eesti Panga muuseumisse seiklema. Päevase osa juhatab sisse rahatrikke õpetav mustkunstnik, kogu pere saab rahatarkuse mänge mängida ning ühtlasi tunnustatakse noorte lauamängukonkursi võitjaid. Õhtune programm viib huvilised giidiga linnaretkele, kus jutustatakse Eesti vabaduse lugu.

Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni rahatarkuse perepäev algab tõelise vaatemänguga. Mustkunstnik Fred-Erik Johanson lennutab Eesti Panga muuseumis tuvisid ja esineb rahatrikkidega, mida seejärel töötoas õpetama asub. Lisaks tunnustatakse perepäeval noorteinfoportaali Teeviit ja Finantsinspektsiooni korraldatud koolinoorte laua- ja kaardimängukonkursi „Rahapada“ võitjaid ning tutvustatakse konkursile esitatud ägedamaid lauamänguideid. Perepäev hoiab mängulist joont kogu programmis: huvilistel on võimalus osa võtta nii Mängides Targaks rahatarkuse lauamängude töötoast kui ka kogu perega Ettevõtlusküla „Minu raha“ mängu proovida.

„Lauamänge mängides saavad igas vanuses lapsed kehastuda ettevõtjaks, kaupmeheks, talupidajaks, hotelli juhatajaks või investoriks ning raha ja kasumiteenimist kogeda. Ka ärilistest ebaõnnestumistest õppimine kasvatab lastes arusaamist raha väärtusest ja aitab valmistuda väljakutseteks ka teistes eluvaldkondades,“ selgitas mängude rolli lapse arengus erahuvikooli Mängides Targaks juhataja Merike Koort.

Muuseumiöö tähistamiseks avab Eesti Panga muuseum taas uksed kell 18 ning programm jätkub väljakutseid pakkuvamate lauamängude mängimisega. Muuseumiöö teemast „Öös on vabadust“ inspireerituna viib Matkafy Laternamatkade giid linnaretkel osalejad ekskursioonile ümber Eesti Panga kvartali – avastama Eesti vabaduse lugu. Muuseumiööl on linnaretke pilet 5 eurot ning osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida Matkafy veebilehel.

Öö viimane mäng algab kell 19.30, kui Ettevõtlusküla juhendamisel saavad kõik huvilised lüüa kaasa kahetunnises rahatarkust süvendavas näidismängus „Ärilahing“. „See on rollimäng, kus alustav ettevõtja pistab rinda oma esimeste raskustega. Meie mängudes on rahast alati olulisem võimalus strateegiaid katsetada ja saadud õppetunde analüüsida,“ julgustab end muuseumiööl proovile panema Ettevõtlusküla tegevjuht Evelin Rätsep. „Ettevõtlus nõuab kombinatsiooni meeskonnatööoskusest, rahatarkusest ja julgest pealehakkamisest. Seetõttu on vaja ettevõtlikkust arendada juba maast madalast.“

Sissepääs muuseumisse on tasuta, nagu ka perepäeva ja muuseumiöö tegevused (v.a Matkafy ekskursioonid). Oled oodatud kogu perega!

Rohkem infot ja ajakava leiab muuseumi veebilehelt.

Kontakt:
Siiri Ries
Eesti Panga muuseum
[email protected]
+372 6680 840

Kaisa Gabral
Finantsinspektsioon
[email protected]
+372 5111 640