Eesti Pank emiteerib Eesti Rahva Muuseumile pühendatud meenemündi

Postitatud:

14.04.2009

Eesti Pank emiteerib kolmapäeval, 15. aprillil Eesti Rahva Muuseumi 100. aastapäevale pühendatud hõbedast kodarraha-kujulise meenemündi nimiväärtusega 10 krooni. Münti esitleb Eesti Panga president ANDRES LIPSTOK kell 12 Eesti Rahva Muuseumis Tartus (Kuperjanovi 9).

Meenemündi tagaküljel on kujutatud rahvapärimuse koguja märkmikku, kuhu on aegade jooksul talletatud kirjeldusi ja lugusid inimestest ning nende eludest. Märkmiku järjehoidja kulgeb külateena, ühendades eilset tänase ja homsega. Samuti on mündi tagaküljel selle nimiväärtus "10 KROONI". Mündi esiküljel on Eesti Vabariigi suur riigivapp ja aastaarv 2009. Hõbedast meenemündi on kujundanud Liis Dvorjanski. Meenemündid on vermitud Soome Rahapajas ja nende tiraaž on 6 000.

Meenemünte hinnaga 400 krooni hakkavad kolmapäeval, 15. aprillil algusega kell 12 müüma Tallinnas Eesti Panga muuseum (Estonia pst 11) ning Tartus Eesti Rahva Muuseum (Kuperjanovi 9). Samuti hakkavad münte müüma SEB kontorid üle Eesti: Tallinnas Tornimäe, Lasnamäe Centrumi ja Pae kontorites ning Maardu, Rapla, Pärnu, Haapsalu, Kuressaare, Kärdla, Rakvere, Kiviõli, Jõhvi, Narva, Paide, Viljandi, Põltsamaa, Jõgeva, Põlva, Võru, Valga ja Tartu peakontorites.
Alates neljapäevast müüb uusi meenemünte ka Eesti Ajaloomuuseumi muuseumipood Tallinnas (Börsi käik).

Meenemünte on soovijatel võimalik osta ka posti teel, saates oma tellimuse Eesti Panga sularahaosakonnale aadressile Estonia pst 13 Tallinn 15095 või e-mailiga aadressile [email protected]. Münte broneerida ei saa.

Meenemüntide pildid koos täpse kirjeldusega on Eesti Panga kodulehel: www.eestipank.info/pub/et/yldine/pangatahed/mynt/.

Meenemüntide trükikvaliteedis pildid leiab siit: avers ehk esikülg ning revers ehk tagakülg.

Lisainfo:
Eesti Panga muuseumi telefonil 668 0760
Eesti Panga infotelefonil 668 0719

Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 6680 965, 512 6843

[email protected]