Eesti Pank kutsub osalema Jüri Jaaksoni meenemündi kujunduskonkursil

Postitatud:

18.01.2019

Eesti Pank ootab nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive osa võtma Jüri Jaaksoni 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast meenemündi kujunduskonkursist.

Eesti Pank emiteerib Eesti kunagise poliitiku ja riigivanema Jüri Jaaksoni auks meenemündi 2020. aasta alguses.  Aastatel 1926–1940 oli Jaakson ka Eesti Panga president.

Hõbedast meenemündi nimiväärtus on 15 eurot. Kohustuslikud kujunduselemendid on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“ ja aastaarv 2020 mündi aversil ning nimiväärtus koos eurotähisega (15 €) reversil. Soovituslik on kujunduses kasutada Jüri Jaaksoni portreed.

Konkursi nõuete kohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg on 29. märts 2019 kell 12.00. Kavandid tuleb esitada Eesti Pangale aadressil: Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn.

Konkursi täpsed tehnilised, osalemise ja hindamise tingimused

Kujunduskonkursil osalev autor või autorite kollektiiv võib esitada rohkem kui ühe kavandi. Eesti Panga kokku kutsutud žürii teeb meenemüntide kujunduskonkursside tulemused teatavaks hiljemalt 15.  mail 2019. Kujunduskonkursi kolme parima kavandi eest makstakse pärast müntide emiteerimist autoritasu.  Võidutöö autoritasu on 2000 eurot. Teise koha saanud kavandi autorile või autoritele makstakse 700 ja kolmanda koha töö autorile 500 eurot. 

Eesti Pank ootab ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti- ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperdihinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.  

Nõuandva kogu tööd juhib Mart Laar, selle liikmed on Aino Lepik von Wirén, Piret Õunapuu, Ivar Leimus, Raul Rebane, Toomas Kiho ja Lauri Vahtre.   

Eesti Panga emiteeritud meenemüntide ülevaade

Lisateave:
Piret Luhakooder
Sularaha- ja taristuosakond
Tel: 668 0791
E-post: [email protected] 

Eva Vahur
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Tel: 668 0965
Meediapäringud: [email protected]