Eestit külastab Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon

Postitatud:

22.10.2019

Tänasest kuni 4. novembrini on Eestis visiidil Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon, kes arutab riigi- ja erasektori esindajatega Eesti majanduse olukorda ning tehtud ja kavandatavaid majanduspoliitilisi samme. Kahenädalane visiit toimub IMFi iga-aastase Eesti konsultatsiooni raames.

 

IMFi esindajatele antakse ülevaade Eesti majanduse hetkeolukorrast ja väljavaadetest, eelarvepoliitikast, eelarveraamistikust ning finantssektori arengutest. Kesksete teemadena on kõne all tootlikkuse tõstmine, majandusliku ebavõrdsuse vähendamine  ja tööjõupakkumise suurendamine. Samuti tuleb juttu eelarvepoliitika rollist tootlikkust suurendavate investeeringute hoogustamisel ning rahapesuriskide vähendamisest.

 

IMFi delegatsioon kohtub valitsuse ja riigikogu liikmetega ning Eesti Panga, ministeeriumite ja finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega. Kohtutakse ka muude ametiasutuste, kommertspankade ja eraettevõtete esindajatega.

 

Kokkuvõtte visiidist teeb IMFi neljaliikmelise delegatsiooni juht Cheikh Anta Gueye esmaspäeval, 4. novembril kell 11.00–12.00 Eesti Pangas toimuval pressikonverentsil, kus osalevad ka Eesti Panga president Madis Müller ja rahandusminister Martin Helme.

 

Valuutafond arutab kord aastas kõikide liikmesriikidega olulisi majanduspoliitilisi teemasid. Konsultatsiooni järel valmib raport IMFi ekspertide hinnangutega Eesti majanduspoliitika kohta.

 

Lisainfo:

Eva Vahur
Eesti Pank
668 0965

[email protected]