Jaan Tõnissoni meenemündi kujundab Poola kunstnik Sebastian Mikolajczak

Postitatud:

06.04.2018

Eesti Panga kokku kutsutud žürii valis Jaan Tõnissoni 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast meenemündi kujunduskonkursi võidutööks Sebastian Mikolajczaki kavandi.

Hõbedast meenemündil on kujutatud Eesti riigitegelase, poliitiku ja õigusteadlase Jaan Tõnissoni portree. Võidutöö autor Sebastian Mikolajczak on rahvusvaheliselt tuntud Poola medali- ja mündikunstnik. 15eurose nimiväärtusega hõbemünt jõuab ringlusse 2018. aasta detsembris. Müntide tiraaž on 5000.

Kujunduskonkursile esitatud 22 kavandi seast pälvis teise koha Tiiu Pirsko ja Mati Veermetsa kavand ning kolmanda koha Riho Luuse töö.

Võidutöö eest makstakse pärast mündi emiteerimist autoritasu 2000 eurot. Teise koha töö eest makstakse auhinnatasu 700 ja kolmanda koha eest 500 eurot.  Mitme autori puhul läheb auhinnatasu jagamisele.

Tutvu Eesti Panga meene- ja mälestusmüntide kavaga aastateks 2018 ja 2019

Ülevaade Eesti Panga emiteeritud meenemüntidest

Eesti Pank kogub ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti- ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperdihinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.


Lisateave:

Eva Vahur
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965
Meediapäringud: [email protected]