200-eurone pangatäht

 

Teise seeria europangatähed on ringluses olnud 2013. aastast. Uutel pangatähtedel on kõrgtehnoloogilised turvaelemendid, mis on toodetud uusima tehnoloogia abil. Uued tõhusad turvaelemendid pakuvad võltsimise vastu paremat kaitset.

Uued rahatähed kannavad edasi esimese seeria teemat „Ajastud ja stiilid”. 200eurosel on kujutatud 19. sajandi raua- ja klaasiarhitektuur.

On olemas lihtsad võtted – katsu, vaata ja kalluta – mille abil saab rahatähe ehtsust tuvastada. Uuel 200eurosel pangatähel on sarnased turvaelemendid nagu 50eurosel (portreevesimärk ja lühikesed reljeefsed jooned pangatähe servades) ja lisaks mõned täiustatud võltsimiskindlamad turvaelemendid. Igaüks võiks teada vähemalt nelja turvalementi ning oskama neid ka kontrollida:

  • lühikesed reljeefsed jooned pangatähe servades,
  • smaragdroheline number pangatähe vasakus alumises nurgas ja selle numbri sees euro sümbol,
  • Europe kujutisega portreevesimärk,
  • Europe kujutisega portreehologramm
  • ja hologrammriba ülemises osas läbipaistev portreeaken, kuhu ilmub vastu valgust vaadates Europe portree, mis on nähtav pangatähe mõlemal küljel.

Uute 200- eurose pangatähe laius jääb samaks nagu esimese seeria pangatähel, kuid selle kõrgust vähendatakse.  Teise seeria 200eurose mõõtmed 153 mm x 77 mm.