Algab Eesti Panga kuu

Pühapäev, 1. juuni - Täna algab Eesti Vabariigi juubeliaastas Eesti Pangale pühendatud kuu.

Eesti Panga kuul laseb keskpank välja uue ühekroonise erikujundusega käibemündi, mis lansseeritakse 6. juunil Viru Keskuse katusel toimuval avalikul kunsti- ja muusikapeol PangaÖö.

Lisaks on võimalik kõigil soovijail vaadata Eesti Pangas ja panga muuseumis näitusi, mis tutvustavad meie rahareforme ja kunsti. Samuti toimuvad igal kolmapäeval, neljapäeval ja reedel algusega kell 13 giidiga ekskursioonid Eesti Pangas.

Panga kuul toimub muusika- ja kultuuriüritusi ka teistes Eesti paigus. 7. juunil on võimalik Rakveres osa saada esimesest punklaulupeost. Paljudes paikades, näiteks Hiiumaal, Saaremaal, Viljandis, Haapsalus, Häädemeestel, Keila-Joal ja Vastseliinas on võimalik külastada juubeliaastale pühendatud kontserte sarjast "Kutse sünnipäevale!". Samuti rändab nii juunis kui kogu juubeliaasta jooksul mööda Eestit ringi rändnäitus "Eesti raha margast euroni".

Eesti Panga kuu ja ka kogu juubeliaasta suuremaid üritusi teatrivallas on Eesti teatrite ühine suveprojekt "Tagasi Vargamäele", mis alustab samuti juunis. Selle raames mängitakse enne jaanipäeva maha kogu "Tõde ja õigus". Sellele järgnev Võidupüha paraad toimub Tallinnas, Pirita teel. Tallinnast saadetakse ka kõikidesse maakondadesse võidutuli.

Eesti Panga kuu auks valmis ka uus osa Leiutajateküla teemalisest lühimultifilmist, mis sel korral jutustab pangast Leiutajatekülas, kus teatavasti ei ole raha ega poode, sest kõik vajalik kas leiutatakse või kasvatatakse ise. Leiutajateküla panga lühimultifilmi on võimalik vaadata siit.

Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistava juubeliaasta eesmärk on tõsta meie kodanike seas austust oma riigi vastu ning julgustada kõiki Eesti elanikke iseseisvast Eestist rõõmu tundma, meie riiki edasi kandma. Eesti Vabariigi juubeliaasta kestab 28. novembrini 2008. aastal. Juubeliaasta jooksul on väga oodatud kõigi eestimaalaste omaalgatus meie ühiselt ehitatud riigi sünnipäeva tähistamisel.

Lugupidamisega
Riina Soobik
Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Tel: 6935 950, 5340 0736
E-post: riina.soobik [at] riigikantselei.ee

Livia Kulm
Eesti Panga avalike suhete büroo
Tel: 6680 745; 5291 449
E-post: livia.kulm [at] epbe.ee