Andres Lipstok kohtus OECD peasekretäriga

Täna, 12. veebruaril külastas Eesti Panka OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) peasekretär ANGEL GURRÍA, kus ta kohtus panga presidendi ANDRES LIPSTOKIGA.

Eesti Pangas peetud kohtumisel andis keskpanga president Andres Lipstok OECD peasekretärile ülevaate Eesti majandusarengust ja seda toetanud teguritest ning rääkis kahe organisatsiooni vahelisest koostööst.

"Kohtumisel OECD peasekretäriga tõime välja peamised tegurid, mis on aidanud Eestil järgi jõuda Euroopa Liidu majanduse keskmisele tasemele ja aitavad meie majandusel kasvada ka edaspidi - fikseeritud vahetuskursile tuginevad majanduse ja finantssüsteemi stabiilsus, tugev rahanduspoliitika ja usaldusväärne pangandus. Tänu Eesti avatud ja paindlikule majanduskliimale on meie kasvuväljavaated keskpikas perspektiivis üle viie protsendi aastas ning pikaajalise edu strateegiaks on teadmistepõhine majandus," kommenteeris kohtumist Eesti Panga president Andres Lipstok.

Andres Lipstok väljendas Angel Gurríale huvi kahe organisatsiooni vahelise koostöö laiendamiseks. "Praegu võtab Eesti Pank osa OECD statistikakomitee tööst, kuid tulevikus soovime osaleda ka investeeringute, finantsturgude ja majanduse ning arenguanalüüsi komiteedes," rääkis Andres Lipstok.

Eesti sai kutse alustada liitumisläbirääkimisi OECDga 15. mail 2007. Lipstoki sõnul võimaldab OECD liikmestaatus juurdepääsu organisatsiooni poolt pakutavatele teenustele, sealhulgas maailma ja liikmesriikide majanduse analüüsile ja statistikale. "Eesti-sarnastele väikeriikidele annab liikmelisus võimaluse osaleda võrdse osapoolena teiste riikide ja majandusolukorra ning maailma majandusearengu seisukohalt oluliste küsimuste aruteludes," lisas Lipstok.

Kohtumisel osalesid ka Eesti Panga asepresidendid ning keskpanga spetsialistid.