Eesti juuli inflatsioon protsendi võrra väiksem kui eurotsoonis

Juulis leidis oodatult aset tarbijahinnaindeksi kasvu mõningane kiirenemine tänu allapoole suunatud hinnasurvete vähenemisele. Sellele vaatamata jäi THI kasv väga aeglaseks, ulatudes vaid 0,8%-ni võrrelduna eelmise aasta juuliga. See oli ligi üks protsendipunkt vähem kui eurotsoonis.

Juulis mõjutasid THI kasvu kiirenemist toiduainete ja mittealkohoolsete jookide odavnemise aeglustumine ning sideteenuste kallinemine. Sarnaselt eelmiste kuudega odavnesid transpordi hinnad, kuid aeglasemas tempos.

"Transpordihindade languse aeglustumine oli tingitud eelmise kuu mõnevõrra stabiilsematest kütusehindadest. Jaeturu terav konkurents mõjutas kütusehindasid allapoole, mida ei suutnud aga täielikult korvata dollari vahetuskursi stabiliseerumine euro suhtes ning maailmaturu kütusehindade mõningane tõus," lausus Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna majanduspoliitika allosakonna juhtivspetsialist Andres Klaar.

Andres Klaari sõnul on järgmisteks kuudeks oodata tarbijahinnaindeksi kasvu edasist kiirenemist tänu madalale eelmise aasta võrdlusbaasile.