Eesti Panga asepresident Madis Müller: tugevatel ettevõtetel võib olla soodne aeg investeeringuteks

Kolmapäeval konverentsil "Äriplaan 2012" esinenud Eesti Panga asepresident Madis Müller toonitas, et ettevõtted peaksid valmis olema majanduse prognoositust aeglasemaks kasvuks, kuid samas võib tugevatel ettevõtetel olla just soodne aeg investeeringute tegemiseks.

"Võrreldes kevadega on väliskeskkonnas ebakindlus suurenenud - aeglustunud on nii USA kui ka euroala majanduskasv, kasvanud on ebakindlus finantsturgudel. Eesti on väliskeskkonnast tugevalt sõltuv ja kuigi Eesti majandus on praegu oluliselt tasakaalustatum kui enne kriisi, peame olema valmis ka riskistsenaariumide realiseerumiseks," ütles Madis Müller.

Ta lisas, et sellegipoolest võib tugevatel ettevõtetel olla just praegu õige aeg investeeringute tegemiseks. "Euroala intressimäärade tase toetab majandust, tootmisvõimsuse rakendatus Eestis on lähenemas kriisieelsele tasemele ning ka tööjõuturu olukord pakub ettevõtjatele kasvuvõimalusi. Pikaajalises plaanis sõltub Eesti majanduse areng võimest toota võimalikult laias ulatuses kõrge lisandväärtusega tooteid ja teenuseid," lausus Müller.

"Kuigi Eesti inflatsiooninäitajad on olnud viimastel kuudel kõrged, on prognooside järgi kahanemas toidu- ja energiahindade mõju hinnatõusule ehk edaspidi on oodata inflatsiooni aeglustumist," märkis Eesti Panga asepresident.

Esitlusega saab tutvuda Eesti Panga kodulehel.

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee