Eesti Panga asepresident Rein Minka peab loengu Kuressaares

Eesti Panga asepresident REIN MINKA peab täna, 6. mail kell 12 ettekande Eesti majanduse olukorrast, tutvustab keskpanga kevadist majandusprognoosi ja annab ühtlasi ülevaate euro kasutuselevõtu väljavaadetest Kuressaare linnavalitsuses. Pärast loengut esitleb asepresident mälestustahvlit Eesti Panga ajaloolisel osakonnahoonel Kuressaares Lossi 6.

Kuressaare linnavalitsuses peetav loeng on suunatud linnavalitsuse töötajatele ja volikogu liikmetele ning ettevõtjatele. Asepresidendi võtab vastu Kuressaare linnapea Urve Tiidus.

Tänavu mais möödub Eesti Panga asutamisest ja keskpanga tegevuse algusest 90 aastat ning selle tähtpäeva puhul on Eesti Pank tähistanud oma kunagised, üle Eesti asunud harukontorid mälestustahvlitega. 1918. aastal loodi Eesti Vabariik ning seejärel, 1919. aastal asutati iseseisva Eesti Vabariigi keskpank, mis alustas oma tegevust 3. mail 90 aastat tagasi.

Kuressaares asuva hoone, paekivist aadlielamu ostis Eesti Pank 1924. aastal, misjärel see kohandati pangategevuseks. Eesti Panga Kuressaare osakonnas töötas kuni 16 inimest ja osakond tegutses Eesti okupeerimiseni 1940. aastal.

Eesti Pangal oli pärast Eesti Vabariigi asutamist kokku 12 kontorit ning tänavu aprillis ja mais esitlevad Eesti Panga juhatuse liikmed mälestustahvleid kunagiste osakondade hoonetel. Aprillis esitleti mälestustahvleid Tartus, Valgas, Võrus, Rakveres, Paides ja Haapsalus. Mais esitletakse mälestustahvleid lisaks Kuressaarele ka Viljandis ja Pärnus.

Eesti Panga hoone Narvas hävis sõja ajal ja Petseri maja on jäänud piiri taha. Peahoone Tallinnas, kus asub ka tänapäeval Eesti Pank, tähistati 2007. aastal.

Asepresidendi Rein Minka slaidiesitlus avaldatakse pärast ettekandmist Eesti Panga kodulehel.

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee