Eesti Panga muuseum kutsub kooliaasta alguse puhul kuulama majandusloengut

Laupäeval, 8. septembril kell 11 toimub Eesti Panga muuseumis avalik loeng, kus keskpanga ökonomist Peeter Luikmel räägib majanduse toimimisest. Loengut on eriti oodatud kuulama õpilased, kelle majandushuvi on alles tärkamas ja senised majandusalased teadmised vähesed.

Ettekandega "Kolm lihtsat küsimust Eesti majanduse kohta" annab Luikmel ülevaate majanduse toimimisest, vastates küsimustele, miks tekib raha, kuidas saadakse rikkaks ja miks hinnad tõusevad. Loengu ülesehitus on lihtne ja sobib seetõttu kuulamiseks ka neile, kel puuduvad sügavamad majandusteadmised ja soovivad oma silmaringi laiendada.

Loeng algab kell 11 Eesti Panga muuseumi pressiruumis ja koos küsimuste-vastuste esitamisega kestab see kuni 13.00ni.

Palume kõigil huvilistel loengule registreeruda, vabade kohtade olemasolul saab seda teha kuni 7. septembril kella 17ni e-kirja teel muuseum [at] eestipank.ee või telefonil 6680 760.

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta. Avatud on muuseumi pood.

Muuseum ja muuseumipood on avatud teisipäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja raames, mille eesmärgiks on anda huvilistele ülevaade Eesti Panga hinnangutest majandusolukorrale ja tutvustatakse erinevaid keskpanga põhiülesannetega seotud teemasid. Loenguid on oodatud kuulama kõik inimesed, kes tunnevad huvi majandusteemade ja keskpanga tegevuste vastu.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja keskpanga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid.

Järgmised loengud toimuvad 15. ja 20. septembril.

Lisateave:
Eesti Panga muuseum
tel: 668 0760
e-post: muuseum [at] eestipank.ee

Ingrid Mitt
avalike suhete allosakond
Eesti Pank
eurosüsteem
tel: 668 0965, 512 6843
e-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee
meediapäringud: press [at] eestipank.ee