Eesti Panga muuseum kutsub kuulama loengut Eesti perede finantskäitumisest

Homme kell 11 toimub Eesti Panga muuseumis avalik loeng, kus TNS Emori uuringuekspert Jaana Helm tutvustab vastvalminud uuringut, mis käsitleb Eesti leibkondade finantskäitumist.

Eesti Panga  tellitud ja TNS Emori septembris läbi viidud uuring pakub muuhulgas vastuseid küsimustele, kuidas hindavad leibkonnad oma majanduslikku seisu; kas hoiuste kasv peegeldab ka sääste omavate perede kasvu; kui paljud laenusoovijad on laenu saanud ning millist tarbimis- ja  laenukäitumist võib oodata järgmise aasta jooksul.

Loengule eelneb Eesti Panga ökonomisti Taavi Raudsaare sissejuhatus.

Loeng algab kell 11 Eesti Panga muuseumi pressiruumis ja koos küsimuste-vastuste esitamisega kestab see kuni 13.00ni.

Palume kõigil huvilistel loengule registreeruda, vabade kohtade olemasolul saab seda teha täna kuni kella 17ni e-kirja teel muuseum [at] eestipank.ee või telefonil 6680 760.

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta. Avatud on muuseumi pood.

Muuseum ja muuseumipood on avatud teisipäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja raames, mille eesmärgiks on anda huvilistele ülevaade Eesti Panga hinnangutest majandusolukorrale ja tutvustatakse erinevaid keskpanga põhiülesannetega seotud teemasid. Loenguid on oodatud kuulama kõik inimesed, kes tunnevad huvi majandusteemade ja keskpanga tegevuste vastu.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja keskpanga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid.

Lisateave:

Eesti Panga muuseum
Tel: 668 0760
E-post: muuseum [at] eestipank.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee