Eesti Panga muuseum kutsub kuulama loengut pangandussektorist ja pangandusliidust

Reedel, 2. novembril kell 11 toimub Eesti Panga muuseumis avalik loeng, kus keskpanga finantssektori poliitika allosakonna juhataja Jana Kask annab ülevaate Eesti pangandussektori viimase aasta arengust, keskendudes peamistele finantsstabiilsust mõjutavatele välis- ja kodumaistele riskidele.

Loeng kannab pealkirja „Hinnang Eesti finantssüsteemi stabiilsusele 2012. aasta sügisel“ ja räägib lahti möödunud nädalal toimunud keskpanga finantsstabiilsusele pühendatud pressikonverentsi põhisõnumid. Lisaks sellele tutvustab finantssektori poliitika allosakonna peaspetsialist Timo Kosenko Euroopa Liidus kavandatava pangandusliidu ideed. Loeng sobib kuulamiseks analüütikutele ja süvendatud majandushuviga inimestele.

Loeng algab kell 11 Eesti Panga muuseumi pressiruumis ja koos küsimuste-vastuste esitamisega kestab see kuni 13.00ni.

Palume kõigil huvilistel loengule registreeruda, vabade kohtade olemasolul saab seda teha täna kuni kella 17ni e-kirja teel muuseum [at] eestipank.ee või telefonil 6680 760.

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta. Avatud on muuseumi pood.

Muuseum ja muuseumipood on avatud teisipäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja raames, mille eesmärgiks on anda huvilistele ülevaade Eesti Panga hinnangutest majandusolukorrale ja tutvustatakse erinevaid keskpanga põhiülesannetega seotud teemasid. Loenguid on oodatud kuulama kõik inimesed, kes tunnevad huvi majandusteemade ja keskpanga tegevuste vastu.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja keskpanga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid.

Järgmine loeng, kus tutvustatakse Eesti Panga Tööturu Ülevaadet 2/2012, toimub 6. novembril kell 11.

8. novembril kell 11 räägib avaliku loengu raames Euroopa Finantsstabiilsuse Fondi (EFSF) ja Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) viimastest arengusuundadest ja tulevikuväljavaadetest EFSFi tegevjuhi nõunik Andres Sutt. 

Lisateave:
Eesti Panga muuseum
Tel: 668 0760
E-post: muuseum [at] eestipank.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee