Eesti Panga muuseum osaleb muuseumide festivalil pangakaartide näitusega

28.-29. septembril Narvas toimuval XII Eesti muuseumide festivalil võistleb parima näituse tiitlile teiste seas ka Eesti Panga muuseum oma uue näitusega "Meie igapäevane pangakaart".

Tänapäeval on Eestis eelistatud sularahata makseviisid ja kogu maksekeskkond on peamiselt elektroonne. Erinevaid pangakaarte on Eestis kasutatud juba alates 1994. aastast ja võrreldes teiste uute Euroopa Liidu liikmesriikidega on Eesti pangakaarditehingutelt esikohal. Narvas avatav näitus teebki tagasivaate pangakaardi 15 aastasele ajaloole Eestis, andes ülevaate kaartide statistikast, tehingute protsessidest ning tuletab meelde kaartide kasutamise ohutusreeglid.

Lisaks praktilisele väärtusele on pangakaartidel erinevate kujunduste tõttu ka esteetiline väärtus, pakkudes huvi kollektsionääridele. Eesti Panga Muuseumi kogudes on üle 200 pangakaardinäidise, mis on käesoleva näituse raames ka enamuses eksponeeritud.

Näitusega kaasneb videoklipp, milles Energiakeskuse teadus- ja arendusjuht Aare Baumer räägib põhjalikult kiipkaardist.

Näitus on koostatud Eesti Panga muuseumi ja arvelduste osakonna koostöös. Näituse kujundas disainibüroo Vincent, film valmis OÜ Osakond kaasabil.

Eesti Panga muuseum tänab abi eest näituse koostamisel Pankade Kaardikeskust ja pankasid, mille kaarte näitusel on kasutatud.

Näitus jääb Narva Muuseumis avatuks 15. veebruarini 2010. Veebruari teises pooles eksponeeritakse näitust ka Eesti Panga muuseumis Tallinnas.