Eesti Panga muuseumis avatakse laulupidudele pühendatud näitus

Täna, 30. juunil kell 15 avab Eesti Panga president ANDRES LIPSTOK keskpanga muuseumis näituse "Laulupidu läbi aegade", mis on pühendatud peatselt algavale laulu- ja tantsupeole ning Eesti laulutaadile Gustav Ernesaksale, kelle sünnist möödus mullu detsembris 100 aastat.

Väljapanek annab ülevaate laulupidudest alates esimesest üldlaulupeost kuni tänapäevani. Näitusel on vaatamiseks suveniir- ja osavõtjate märgid, medalid, laulupidudega seotud ajaloolised esemed, kirjandus, plakatid, fotod, Ernesaksa isiklikke asju ja palju muud põnevat. Näituse on koostanud oma isikliku kollektsiooni põhjal kollektsionäär Aleks Kivinuk ning kujundanud Eesti Panga küljendustoimetaja-disainer Urmas Raidma.

Pärast keskpanga presidendi Andres Lipstoki tervitussõna näituse avamisel annab ülevaate laulupidude traditsioonist Tartu laulupeomuuseumi looja ja Tartu Linnamuuseumi konsultant Heivi Pullerits, väljapanekut tutvustab Aleks Kivinuk ning esineb Eesti Panga kammerkoor.

Ajakirjanikel palume näituse avamisest osavõtuks endast teada anda e-postil ingrid.mitt [at] epbe.ee või telefonil 6680 965.

Külastajad saavad uue näitusega tutvuda alates kolmapäevast, 1. juulist Eesti Panga muuseumi tavapärastel lahtioleku aegadel. Muuseum on avatud kolmapäevast reedeni kell 12:00-17:00 ja laupäeviti kell 11:00-16:00. Eesti Panga muuseum asub aadressil Estonia pst 11 ja sissepääs on tasuta. Näitus jääb avatuks 3. oktoobrini 2009.