Eesti Panga muuseumis avatakse näitus aumärkidest

Täna, 19. veebruaril kell 16 avab Eesti Panga president ANDRES LIPSTOK keskpanga muuseumis näituse "Aumärgi sünd", mis on pühendatud Vabariigi Presidendi ametitunnuseks oleva Riigivapi ordeni keti taasvalmistamise loole.

Näitus annab ülevaate Vabariigi Presidendi ametitunnuseks oleva Riigivapi ordeni keti taasvalmistamise loost alates ideekavandist kuni konkreetse metallehistöö valmimiseni. Tutvumiseks on välja pandud nii tööjoonised kui ka ordeni valmistamiseks vajalikud töövahendid. Samuti tutvustab väljapanek üldisemalt aumärkide miniatuure ja lindilõikeid ning näidatud on aumärkide kandmise põhireegleid. Näitus on valminud Eesti Panga muuseumi, Eesti Faleristika Seltsi ja OÜ Miniplast Pluss koostöös.

Pärast keskpanga presidendi Andres Lipstoki tervitussõna näituse avamisel tutvustavad näitust ning räägivad Riigivapi ordeni keti taasvalmistamisest Eesti Faleristika Seltsi liikmed OÜ Miniplast Pluss juhataja Meelis Pääbo, heraldik Priit Herodes ning ARS Vasetööde juhataja Ene Valter.

Külastajad saavad uue näitusega tutvuda alates reedest, 20. veebruarist Eesti Panga muuseumi tavapärastel lahtioleku aegadel. Muuseum on avatud kolmapäevast reedeni kell 12:00-17:00 ja laupäeviti kell 11:00-16:00. Eesti Panga muuseum asub aadressil Estonia pst 11 ja sissepääs on tasuta. Näitus jääb avatuks 18. aprillini 2009.

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee