Eesti Panga muuseumis on laupäeval eriprogramm lastele

Eesti Panga muuseumis on laupäeval, 2. juunil Vanalinnapäevade raames eriprogramm lastele, kus räägitakse muinasjutte ja lauldakse laule. Toimub ka eriekskursioon.

Laupäeval kell 14 on Eesti Panga muuseumis muinasjutuvestja Piret Päär, kes jutustab lastele lugusid sellest, mis on elus tähtis. Lugude vahele laulab lastelaule Veronika Kivisilla.

Kell 13 toimub tavapärane ekskursioon muuseumi väljapaneku tutvustamiseks. Lisaks sellele toimub kell 15 eriekskursioon, kus panga põnevaist hooneist ja nendega seotud ajaloosündmustest räägib Märt Karmo. Ilusa ilma korral toimub ekskursioon õues.

Laupäeval on muuseum avatud tavapärasel ajal kell 11-16. Avatud on muuseumi pood. Sissepääs muuseumisse ja osalemine programmides on tasuta. Eesti Panga muuseum asub aadressil Estonia pst 11.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja Eesti Panga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid. Lisaks rahavalmistamise ja raharingluse tutvustamisele on muuseumis võimalik näha kullakangi.

Lisateave:
Eesti Panga muuseum
tel: 668 0760
e-post: muuseum [at] eestipank.ee

Hanna Vaga
avalike suhete allosakond
Eesti Pank
eurosüsteem
tel: 668 0959, 509 7285
e-post: hanna.vaga [at] eestipank.ee
meediapäringud: press [at] eestipank.ee