Eesti Panga muuseumis loeng Venemaa sanktsioonide mõjudest Eesti majandusele

Neljapäeval kell 11 toimub Eesti Panga muuseumis avalik loeng, kus keskpanga ökonomist Kaspar Oja räägib Venemaa kehtestatud sanktsioonide mõjust Eesti majandusele.

Kas ja mida on Eestil kehtivatest sanktsioonidest kaotada? Kas teadsid, et Venemaa nõudlus on tegelikkuses olnud üsna tagasihoidlik juba mõnda aega? See tähendab, et isegi juhul, kui sanktsioonidel erilist mõju ei ole, tuleb Venemaa suunal tegutsevatel ettevõtetel arvestada vajadusega otsida uusi turge. Loeng püüab anda ülevaate sellest, millised on Eesti ja teiste Euroopa riikide majandussidemed Venemaaga, ning hinnata seda, kui ulatuslik võib olla majandussuhete halvenemise mõju.

Loeng kestab umbes tund aega. Palume huvilistel oma tulekust teada anda allolevatel muuseumi kontaktidel või registreeruda veebi kaudu.

Septembris räägime avatud loengute raames veel euroala majanduse olukorrast (17.09) ja esitletakse raamatut Otto Tiefi elust (19.09, osavõtt kutsetega). Loengute ajakava

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta.

Muuseum ja muuseumipood on avatud teisipäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja raames, mille eesmärgiks on anda huvilistele ülevaade Eesti Panga hinnangutest majandusolukorrale ja tutvustatakse erinevaid keskpanga põhiülesannetega seotud teemasid. Loenguid on oodatud kuulama kõik inimesed, kes tunnevad huvi majandusteemade ja keskpanga tegevuste vastu.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja keskpanga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid.

Lisateave:
Eesti Panga muuseum
Tel: 668 0760
E-post: muuseum [at] eestipank.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee