Eesti Panga president õnnitles ühiskonnaõpetuse olümpiaadi parimaid

Eesti Panga president Andres Lipstok võttis täna, 3. juunil Eesti Pangas vastu Eesti 6. interaktiivse ühiskonnaõpetuse olümpiaadi parimaid. Keskpanga president arutles olümpiaadivõitjatega Eesti majanduse teemadel, vastas küsimustele ning andis üle Eesti Panga meene.

Koolinoored kasutasid keskpanga presidendiga kohtumisel võimalust küsida päevakajaliste majandusteemade kohta. Andres Lipstok selgitas nii maailmamajanduse mõjusid Eesti majanduse arengule kui ka Eesti rahasüsteemi põhialuseid.

" Eesti üheks tähtsamaks ülesandeks on viia pikaajalises plaanis tasakaalu riigi kulud ja tulud. Tulude-kulude nõutavas proportsioonis hoidmine on oluline Eesti edasise arengu ja tuleviku seisukohalt. Riigirahanduse tasakaalustamine annab meile võimaluse liituda euroalaga, mis annaks täiendava signaali Eesti usaldusväärsusest," selgitas Andres Lipstok noortele.

Lisaks vastuvõtule keskpanga presidendi juures räägiti koolinoortele keskpanga ülesannetest, tutvustati panga hooneid ja nende ajalugu ning näidati ka Eesti Panga sularaha sorteerimiskassa tööd. Olümpiaadivõitjate vastuvõtt lõppes vabas vestlusringis erinevatel majandus- ja pangandusteemadel, millest võtsid osa mitmed keskpanga spetsialistid.

Varasematel aastatel on olümpiaadi võitjaid vastu võtnud ja autasustanud Vabariigi President.

Eesti interaktiivse ühiskonnaõpetuse olümpiaadi eesmärgiks on selgitada välja Eesti parimad ühiskonna ja majanduse tundjad ning info hankijad ja edastajad interaktiivsel teel.

Eesti 6. interaktiivne ühiskonnaõpetuse olümpiaad algas 15. oktoobril 2008 ning lõppes 19. aprillil 2009. Noortevõistlusele lisandub iga aastaga aina rohkem osalejaid ja nii võttis käesoleval õppeaastal olümpiaadist osa 232 noort, kelle hulgas oli nii algkooliõpilasi kui ka kõrg- ja kutsekoolide nooremate kursuste tudengeid.

Olümpiaadi kohta leiab täpsemat infot aadressilt www.tuulberg.ee/olympiaad/.