Eesti Panga seminaril otsitakse kriisist teed kasvule

Eesti Pank korraldab 17. märtsil avatud veebiseminari „Kriisist kasvama“, et arutleda valikute üle, millega tuua Eesti majandus kriisist välja tugevama ja tulevikukindlamana. Seminari on oodatud jälgima kõik huvilised.

Seminaril otsivad valitsuse esindajad, ettevõtjad ja majanduseksperdid lahendusi, kuidas kasutada Euroopa Liidu toetusi ja keskpanga tagatud soodsat laenuraha sellisel moel, et kriisist ülesaamine poleks üksnes taastumine, vaid investeering tulevikku.

Samuti toimub arutelu selle üle, kuidas anda maailmas toimuva digi- ja rohepöörde käigus ka Eestis hoogu suurtele muutustele. Millega tõsta Eesti majanduse teadmusmahukust ja töötajate oskuste taset ning mida tuleks ärikeskkonnas muuta, et Eestis tahaksid kanda kinnitada kõrgtehnoloogilised ettevõtted ja oma ala tipptegijad?

Seminaril käsitletakse ka riigi ja erasektori rollijaotust majanduse rahastamises. Püüame ette vaadata, milline pilt võib tulevikus paista riigi rahakotis.

Seminari avab Eesti Panga president Madis Müller majandusülevaatega, millele järgnevad kaks aruteluringi.

Kriisist jagusaamise ja Eesti majanduse konkurentsivõime üle arutlevad Anneli Heinsoo (TietoEVRY), Andreas Laane (Alexela Grupp), Piret Mürk-Dubout (Tallink Grupp), Keit Pentus-Rosimannus (rahandusminister) ja Urmas Varblane (Tartu Ülikool). Vestlust juhib Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik.

Majanduse rahastamise üle jagavad mõtteid Kadri Kiisel (LHV), Lehar Kütt (FinanceEstonia), Andres Sutt (ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister), Margus Uudam (EstVCA, Karma Ventures) ja Enn Õunpuu (Elcogen). Vestlust juhib Eesti Panga asepresident Veiko Tali.

OSALEMISE INFO

Veebiseminar toimub 17. märtsil kell 10–12.30. Seminar on avatud kõikidele huvilistele, registreerimist ja osalustasu ei ole.

Arutelusid saab jälgida ja esinejatele küsimusi esitada seminari veebilehelt Worksupi keskkonnas, milleks võib kasutada

Kui seminari link ei avane, siis tasub proovida avada link mõne teise veebilehitsejaga.


Lisateave:
Ingrid Schmuul
Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
Tel 668 0965, 5697 9146

Meediapäringud press [at] eestipank.ee