Eesti Pangas antakse reedel ülevaade Euroopa Liidu mõjust Eestile

Reedel kell 11 esitletakse Eesti Panga Iseseisvussaalis (Estonia pst 13) ülevaateid Eesti majanduses toimunud muudatustest alates Euroopa Liiduga ühinemisest. Ettekandmisele tulevad analüüsid EL mõjust Eesti rahapoliitikale ja majandusele, EL tööjõu vaba liikumise mõjust Eestile ning EL ühtekuuluvuspoliitika toetustest Eestis.

Esitluse avasõna ütleb Eesti Panga president Ardo Hansson ja kõnega esineb Euroopa Liidu Eesti Esinduse juht Hannes Rumm.

Ettekannetega esinevad Eesti Panga ökonomistid Ilmar Lepik, Reet Reedik, Orsolya Soosaar, Natalja Viilmann, Karsten Staehr ja Karin Kondor-Tabun. Ettekannetele järgneb vastuvõtt.

Ettekanded on eesti ja inglise keeles. Üritusest osavõtt on kutsetega. Palume ajakirjanikel oma osalemisest teada anda allolevatel kontaktidel hiljemalt 8. mai tööpäeva lõpuks.

Ülevaatlikud analüüsid valmisid Euroopa Liidu 10. aastapäeva tähistamiseks ja üritus on seotud Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse algatusega „10 aastat NATOs ja Euroopa Liidus. Tegime koos Eesti suuremaks“.

Ülevaated avaldatakse pärast esitlemist Eesti Panga kodulehel. Analüüs EL mõjust Eesti rahapoliitkale ja majandusele (Ilmar Lepik ja Reet Reedik) ilmus ajakirja Akadeemia maikuu EL 10. aastapäevale pühendatud erinumbris.

Lisateave:
Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee