Eesti Pangas avatakse Alice Kase näitus

Täna kell 12 avab Eesti Panga president ANDRES LIPSTOK keskpanga Kuppelgaleriis (Estonia pst 13) ALICE KASE loomingut tutvustava näituse, kus esitletakse kunstniku maale ja joonistusi aastaist 1999-2008.

Eesti Panga Kuppelgaleriis avataval näitusel tutvustatakse ühe Eesti tunnustatuima noore kunstniku eri loomingujärkude taieseid. Alice Kask maalib ja joonistab sageli inimfiguuri ning avataval näitusel esitletakse nii tema sürrealismipõhiseid ja sümbolistliku kujundikäsitlusega töid kui ka kaasaegseid, hüperrealismi esindavaid maale.

"Alice Kask tegeles oma varasemas loomingus valdavalt eksistentsi teemadega, kasutades selleks monumentaalset stiili ja minimalistlikku koloriiti. 2000. aastate alguses muutus Kase looming maisemaks, kujutades inimest groteski kalduvas võtmes praeguses ajas ja ruumis. Paljude Kase maalide ja joonistuste kangelaseks on tõtlik mees, kes kannab korrektset ülikonda ja iseloomustab ilmselgelt ärimaailma," kommenteeris näitust selle üks kuraatoreist Eha Komissarov. Ta lisas, et Kase loomingus on erilisel kohal joonistused, mis fikseerivad asjade, nägude või pooside eriskummalisust sedavõrd tabavalt, et napid detailid suudavad esitada terve loo.

Alice Kask (1976) pälvis juba oma esimeste töödega avalikkuse tähelepanu ja tunnustuse, ta on saanud noore maalikunstniku aastapreemia (1998) ja Konrad Mäe preemia (2003). A. Kask on edukalt esinenud paljudel rahvusvahelistel näitustel, sh Praha biennaalil. Alice Kask õppis aastail 1995-1999 Eesti Kunstiakadeemias maalimist, läbis seejärel samas magistriõppe ning on täiendanud ennast Austrias ja Prahas.

Näitus jääb Eesti Panga Kuppelgaleriis avatuks 18. detsembrini 2009. Näituse külastamise soovist palume eelnevalt ette teatada Eesti Panga telefonil 668 0751.

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 5126 843
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee