Eesti Pangas avatakse ANDRES TALI näitus

Kolmapäeval, 5. märtsil kell 12.00 avatakse Eesti Pangas ANDRES TALI fotonäitus.

Näitusel tutvustatakse Andres Tali kui fotokunstnikku ja esitletakse tema viimase kolme aasta töid, mis keskenduvad vanakraamipoodide akende väljapanekutele. "Fotodel kirjeldatud poeaknad esindavad kolme linna, mille kujutamisel on kunstnik aluseks võtnud Teise maailmasõja eelse ja järgse maailma. Tegemist ei ole nostalgiaga, vaid kunstniku huviga 1940. ja 1950. aastate esteetika vastu. Nii võib näitust kirjeldada kui kitši, mil kunstnik on teadlikult teinud laene 1950. aastate fotoklassikast," kirjeldab väljapanekut näituse kuraator Eha Komissarov. Tema sõnul on Tali silmatorkav ja võimekas iroonilisele enesevaatlusele põhineva suuna edendaja Eestis. "Tali kunstis avalduvad teksti valdamine ja sõnade võimalike tähendusvarjundite tundmine ning oskuslik ärakasutamine. Nii loob Tali ka läbi vanakraamipoodide akende väljapanekute oskusliku silla enda ja mineviku vahele," iseloomustab kuraator Tali töid.

Andres Tali on lõpetanud Eesti Kunstiinstituudis graafika eriala. Ta on Eesti Kunstiakadeemia professor ja prorektor. Andres Tali on graafik, videokunstnik ja Eesti üks silmapaistvamaid raamatukujundajaid. Oma tööde eest on ta pälvinud mitmeid preemiaid ja auhindu.

Näitus jääb Eesti Pangas avatuks kuni 28. maini 2008. Näituse külastamiseks tuleb eelnevalt ette teatada Eesti Panga telefonil 668 0751.