Eesti Pangas avatakse Eve Kase kunstinäitus

Täna kell 13 avab keskpanga president ANDRES LIPSTOK Eesti Panga Kuppelgaleriis (Estonia pst 13) EVE KASE loomingut tutvustava näituse.

Näituse ühe kuraatori Eha Komissarovi sõnul tuleb väljapanekut käsitleda kokkuvõttena Eve Kase kolme aastakümne vältel valminud loomingust, mis pöörab tähelepanu muutustele, ajaloo arengu poolt pakutud võimaluste ärakasutamisele ja uutele seisukohtadele kunstist.

Galerii kolmel korrusel näeb 1980. aastate lõpu värvilisi linoollõikeid ning viimaste aastate tekstil ja fotokujundil põhinevaid digitaaltrüki seeriaid (I'm an artist 2006, Positsioonid 2007, Signe ja Avo 2007, Ainult sõnad 2001/2008).

Eve Kase töid on kirjeldatud ka alateadvuse, müütilisuse, sümbolismi, ekspressionismi, feminismi ja antropoloogilise dokumentalismi võtmes. Viimaseil aastail on Kask tegelenud fotoprojektidega. Eve Kask on osalenud Ars Baltica III Fototriennaalil ja kuraatorinäitustel "E.U. positive", samuti "Subjektives im Objektiv" Berliinis. Tal on olnud kokku 27 isiknäitust Eestis ja välismaal ning osalenud rohkem kui kaheksakümnel rahvusvahelisel näitusel.

Eve Kask on sündinud Tallinnas ning lõpetanud 1984. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala raamatukujundajana. Ta on õpetanud 25 aastat Tallinna Kunstikoolis ja olnud 13 aastat Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Alates 1998. aastast on Kask Tallinna Graafikatriennaali president.

Näitus jääb Eesti Panga Kuppelgaleriis avatuks 4. oktoobrini. Näituse külastamise soovist palume eelnevalt ette teatada Eesti Panga telefonil 668 0751.

Lisainfo:
Hanna Vaga
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0959, 509 7285
E-post: hanna.vaga [at] eestipank.ee