Eesti Pangas avatakse Nikolai Kormašovi maalinäitus

Täna kell 11 avab keskpanga president ANDRES LIPSTOK Eesti Panga Kuppelgaleriis (Estonia pst 13) NIKOLAI KORMAŠOVI loomingut tutvustava näituse “Maarahvas”.

Näituse ühe kuraatori Eha Komissarovi sõnul on vaatajal võimalus näitusele üles pandud maalide kaudu avastada Nikolai Kormašovi põnevat minevikku ja tähtsust Karmi stiili juhtiva kunstnikuna 1960ndatel ning samas tutvuda olevikuga Setomaa looduse ja inimeste ümber keerleva loomingu kaudu.

Galerii kolmele korrusele on valitud looming kunstniku isiklikus valduses olevatest töödest. Näiteks on võimalik väljapaneku vanimate töödena näha etüüde “Teetöölised” (1959). Samuti leiab näituselt maalid “Tartu” (1960) ja “Pirita” (1961).

Nikolai Kormašov on sündinud 1929. aastal Vladimiri oblastis. Ta on lõpetanud 1951. aastal Ivanova Kunstikooli ja 1957. aastal maaliosakonna Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Teda on tunnustatud nii Eesti NSV teenelise kunstniku kui rahvakunstniku tiitliga ja auhinnatud Kristjan Raua nimelise preemiaga. Kormašov on alates 1957. aastast esinenud arvukalt isiknäitustel ja grupinäitustel.

Väljapanek jääb Eesti Panga Kuppelgaleriis avatuks käesoleva aasta augustini. Külastamise soovist palume eelnevalt ette teatada Eesti Panga telefonil 668 0900.

Lisateave:
Hanna Vaga
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0959, 50 972 85
E-post: hanna.vaga [at] eestipank.ee