Eesti Pangas avatakse Uno Roosvalti kunstinäitus

Täna kell 12 avab keskpanga president ANDRES LIPSTOK Eesti Panga Kuppelgaleriis (Estonia pst 13) UNO ROOSVALTI loomingut tutvustava näituse.

Galerii kolmel korrusel näeb läbilõiget kunstniku 40-aastasest loomingust. Keldrikorrusel saab vaadata kunstniku joonistusi, pea- ja ülemine korrus on maalide päralt. Teiste seas on esindatud ka sellised olulised tööd nagu "Arhailine" (1982), "Õrsova küla" (1983) ning "Punane interjöör" (1981).

Näituse ühe kuraatori Eha Komissarovi sõnul on Uno Roosvalt klassikaliste lähtekohtadega maastikumaalija, kes käsitleb rannikute loodust ja rannaelu temaatikat, olles eriliselt kiindunud Eesti väikesaarte olustikku ja elulaadi. "Oma tegevusega on Roosvalt hoidnud klassikalise maastikumaali traditsioonid elavana ja otsinud neile kohta kaasaegses maailmas," ütles Komissarov.

Uno Roosvalt on sündinud Tallinnas ja tähistab tänavu oma 70. aastast juubelit. Ta on lõpetanud 1962. aastal Tartu Kunstikooli ja 1969. aastal Eesti Kunstiakadeemias maali eriala. Roosvalt on töötanud õppejõuna ja maalikateedri juhatajana Eesti Kunstiakadeemias, ta on Eesti Kunstnike Liidu liige.

Näitus jääb Eesti Panga Kuppelgaleriis avatuks 25. juulini. Näituse külastamise soovist palume eelnevalt ette teatada Eesti Panga telefonil 668 0751.

Palume ajakirjanikel, kes soovivad näituse avamisel osaleda, oma soovist teada anda hiljemalt 15. aprillil kella 11ks aadressil press [at] eestipank.ee või telefonil 668 0959. Näituse avamisele tulles võtke palun kaasa isikut tõendav dokument.

Lisainfo:
Hanna Vaga
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0959, 509 7285
E-post: hanna.vaga [at] eestipank.ee