Eesti Pangas avati KAIDO OLE näitus

Täna avas Eesti Panga president ANDRES LIPSTOK keskpanga Kuppelgaleriis (Estonia pst 13) KAIDO OLE loomingut tutvustava maalinäituse.

Väljapanekul on esitletud töid Kaido Ole tähtsamatest maalisarjadest ajavahemikust 2001-2008. Nii on näitusel tutvumiseks kunstniku esimene muuseuminäitus, 2001. aastal valminud kuueosaline maalisari "Basic", mille tunnuskujundiks on kriipsujuku. Teine näitusel esitletud maalisari "The Band" valmis aastail 2004-2005 ja põhineb kõlari kujundil. Kolmanda maalisarjana esitletakse keskpanga galeriis Ole 2006. aastal valminud sarja "Ettevaatust, tikud!" finaaltöid, mille keskseks kujundiks on hiigeltikud.

"Kaido Ole esindab maalikunstnikuna neopop suunda ja tema loomingule saab läheneda mitmest lähtepunktist. Esiteks teemad, millega kunstnik tegeleb. Teiseks on märkimisväärne tema tööde tehniline teostus. Ning kolmandana saab esile tõsta tema seeriaprintsiibi järjekindlat viljelemist. Nii on ka Eesti Pangas esitletud tööde puhul ühiseks jooneks kordusprintsiibi kasutamine," kommenteeris väljapanekut näituse kuraator Eha Komissarov.

Kaido Ole õppis Eesti Kunstiakadeemias aastatel 1982-1992 disaini ja maalimist ning on nüüd samas maali professor. Ole on osalenud mitmetes ulatuslikes näituseprojektides, esinenud Veneetsia Biennaalil ja talle on omistatud mitmeid Eesti kunstipreemiaid.

Näitus jääb Eesti Pangas avatuks kuni 15. maini 2009. Näituse külastamiseks tuleb eelnevalt ette teatada Eesti Panga telefonil 668 0751.