Eesti Pangas toimub laupäeval lahtiste uste päev

Laupäeval, 6. septembril kell 12-16 toimub Eesti Pangas lahtiste uste päev.

Seekordsel Eesti Panga lahtiste uste päeval keskendutakse Eesti finantssektorile laiemalt, rahvale tutvustatakse erinevaid riiklikke institutsioone, kes meie finantssüsteemi toimimise eest hoolitsevad. Nii esinevad Eesti Panga lahtiste uste päeval lisaks panga enda inimestele ka finantsinspektsiooni esindajad, samuti räägitakse rahandusministeeriumi rollist finantssektori toimimisel.

Külalisi ootab ees mitmekesine programm, kuhu mahuvad igal täistunnil toimuvad põnevad etteasted, ekskursioonid, filmid ja mängud Eesti Panga auhindadele. Osta saab Eesti Panga rahatooteid ning vahetada EV90 erikujundusega 1-krooniseid käibemünte. Nelja tunni jooksul saab tutvuda keskpanga erinevate osakondade ja juhatuse töö ning tööruumidega, sh sularaha sorteerimiskassa tööga.

Lahtiste uste päev algab avaliku pressikonverentsiga teemal "Kuidas tagatakse Eestis finantssektori toimimine", kus esinevad ja rahva küsimustele vastavad Eesti Panga president Andres Lipstok ja finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein. Järgmistel täistundidel näitame äsja valminud õppefilmi "Kuidas valmib Eesti kroon?", sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve räägib raha tootmisest ja raharingluse korraldamisest ning finantsinspektsiooni finantsteenuste järelevalve divisjoni juht Andre Nõmm tutvustab finantsteenuste tarbijaveebi www.minuraha.ee ja interaktiivset mängu "Oliver otsustab!".

Panga kuppelgaleriis on avatud Tõnis Saadoja maalinäitus. Panga muuseumis saab lisaks Eestis käibel olnud rahadele vaadata näitust "Oma riik, oma raha: rahareformid Eesti Vabariigis".

Eesti Panga lahtiste uste päeva juhib Marko Reikop. Lastega tegeleb mängunurgas Lotte. Avatud on kohvik.

Eesti Panga lahtiste uste päeva reklaam asub siin.