Eesti Pank avab aastapäeva puhul erinäituse ja esitleb tervikasja

Laupäeval kell 12 avab Eesti Panga asepresident Madis Müller keskpanga 95. aastapäevale pühendatud erinäituse. Samas esitleb Eesti Posti juhatuse liige Mait Sooaru panga aastapäevale pühendatud tervikasja (pealetrükitud postmargiga postkaarti). Sündmusele on oodatud kõik huvilised.

Näitus „Eesti Pank 95. Eesti Vabariigi riigipank 1919-1939“ räägib Eesti Panga asutamisest ja tegevusest kuni Eesti okupeerimiseni, tutvustab tollaseid võtmeisikuid, majandusarengut ning keskpanga töökeskkonda. Näitus valmis koostöös ajaloolase Jaak Valge ja keskpanga ajaloo eksperdi Märt Karmoga. Avamisel tutvustab näitust ja räägib keskpanga algusaastatest Märt Karmo. Näitus jääb Eesti Panga muuseumis avatuks aasta lõpuni. 

Eesti Post annab Eesti Panga 95. aastapäeva puhul välja tervikasja, millel on kujutatud panga hoonetest vanimat – kunagise Aadlipanga hoonet. Keskpank tegutseb kunagise Aadlipanga hoone ruumides alates 1996. aastast ja praegu on hoone algupäraselt taastatud ning avatud kõigile huvilistele muuseumina. Tervikasja tiraaž on 1500 ja selle kujundas kunstnik Indrek Ilves. Tervikasja hind on 87 senti, mis vastab riigisisesele kirjatariifile. Postkaarti on võimalik soetada Eesti Panga muuseumis või valitud postkontorites.

Näituse avamisele ja postkaardi esitlemisele on oodatud kõik huvilised. Sünnipäeva puhul pakub Eesti Pank külalistele magusa üllatuse.

Eesti Panga muuseum on avatud laupäeval kell 11-16 ning teisipäevast reedeni kell 12-17. Sissepääs on tasuta.

Lisateave:
Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee