Eesti Pank emiteeris Vancouveri meenemündi

Postitatud:

27.01.2010

Täna esitles Eesti Panga president ANDRES LIPSTOK Vancouveris toimuvate XXI taliolümpiamängude auks emiteeritud hõbedast 10-kroonise nimiväärtusega meenemünti. Mündid hinnaga 350 krooni on müügil Eesti Panga muuseumis Estonia pst 11 ning SEB kontorites üle Eesti.

Meenemündi esitlusel võtsid sõna Eesti Olümpiakomitee peasekretär Toomas Tõnise, Kanada suursaadik Balti riikides Scott Heatherington ja mündi kujundaja Stanislav Kalinin.

Hõbedast meenemündi ühel küljel on kujutatud dünaamiline stiliseeritud kujund kihutavatest murdmaasuusatajatest, nimiväärtus "10 KROONI", Eesti Olümpiakomitee logo ja rooma number "XXI". Mündi teisel küljel on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst "EESTI VABARIIK" ja aastaarv "2010". Müntide tiraaž on 10 000 ja need on vermitud Soome Rahapajas.

Meenemünte müüvad lisaks Eesti Panga muuseumile SEB suuremad kontorid üle Eesti: Tallinnas Tornimäe, Lasnamäe Centrumi, Pae, Magistrali, Nõmme, Järve, Roosikrantsi, Kristine ja Õismäe kontorites ning Rapla, Pärnu, Haapsalu, Kuressaare, Rakvere, Kiviõli, Jõhvi, Narva, Sillamäe, Kohtla-Järve, Paide, Viljandi, Põltsamaa, Jõgeva, Põlva, Võru, Valga, Tartu, Antsla ja Otepää kontorid.

Meenemünte on soovijatel võimalik osta ka posti teel, saates oma tellimuse Eesti Panga sularahaosakonnale aadressile Estonia pst 13 Tallinn 15095 või e-mailiga aadressile [email protected]. Münte broneerida ei saa.

Meenemüntide trükikvaliteedis pildid leiab siit.

Lisainfo:
Eesti Panga muuseumi telefonil 668 0760
Eesti Panga infotelefonil 668 0719

Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post:
[email protected]