Eesti Pank korraldab täna mündikujunduse seminari

Täna, 14. novembril kell 13 peetakse Eesti Pangas seminar meenemüntide kujundamisest. Seminaril on oodatud osalema kõik kunstnikud ja kujundajad, kes soovivad osa võtta meenemüntide kujunduskonkurssidest ning täiendada selles vallas oma teadmisi.

Seminaril räägitakse lähemalt meenemündi kujundamise spetsiifikast ning tutvustatakse mündi tootmisest tulenevaid nõudmisi mündi kujundusele. Meenemüntide kujundamisprotsessist räägib Soome Rahapaja tehnoloogiaspetsialist Erkki Vainio, meenemüntide tehnilisi eripärasid tutvustab Soome Rahapaja tootearendusjuht Tuomas Pinomaa ning Eesti kodarrahadest räägib Tartu Ülikooli vanemteadur Kärt Summatavet. Seminaril on võimalik vaadata ka varasemaid meenemüntide kujunduskonkurssidele laekunud kavandeid.

"Eesti Panga seminar annab meenemüntide kujunduskonkurssidel osaleda soovijatele suurepärase võimaluse kaasaegse mündivalmistamise tehnoloogiatega tutvumiseks. Selleks, et nüüd ja edaspidi Eestile silmapaistvalt häid münte kujundada, on vaja eelteadmisi mündi valmistamise spetsiifikast. Selleks ongi seminarile oodatud kõik praegused ja tulevased kunstnikud. Hea mündiidee võib edukalt kujundada nii graafik, ehtekunstnik, skulptor kui ka paljude teiste erialade taustaga kunstnikud. Eesti Rahva Muuseumi 100. juubeli puhul on Eesti Pank valmistamas maailma esimest kodaratega münti ning selle idee aluseks on meie endi unikaalne vanem ehtetüüp - kodarraha. Seminaril tutvustangi kodarraha kompositsioonilist ülesehitust ja detaile, et inspireerida konkursil osalejaid ka ajaloos tagasi vaatama ning selle põhjal midagi uut looma," rääkis Kärt Summatavet.

Eesti Pank kuulutas 27. oktoobril välja kaks meenemüntide kujunduskonkurssi, mille käigus soovitakse leida sobiv kujundus üldlaulu- ja tantsupidude traditsioonile pühendatud kaksikmeenemündile ja Eesti Rahva Muuseumi 100. aastapäevale pühendatud meenemündile. Kujunduskonkursside täpsete tehniliste, osalemise ja hindamise tingimustega saab tutvuda Eesti Panga kodulehel.

Ülevaate Eesti Panga emiteeritud meenemüntide kohta saab Eesti Panga kodulehelt.

Ajakirjanikel palume oma seminaril osalemise soovist teada anda telefonil 6680 965 või e-postil ingrid.mitt [at] epbe.ee.

Lisateave:
Ingrid Mitt
Eesti Pank
Avalike suhete büroo
Tel: 6680 965
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee