Eesti Pank korraldas Tartus õpilastele väitluse sularaha teemal

Eesti Panga ja Eesti Väitlusseltsi koostöös toimus täna Tartus Miina Härma Gümnaasiumis debatt, kus õpilased väitlesid teemal “Kas tulevik on sularahata?”.

Eesti Panga presidendi Madis Mülleri sõnul oli debati eesmärk suurendada noorte teadlikkust sellest, kuidas on Eestis sularaharinglus korraldatud, mis rolli täidab selles keskpank ning kuidas seda pilti muudab kiiresti arenev tehnoloogia. “Tehnoloogia areng on pakkunud ja pakub ka edaspidi üha enam võimalusi maksta ilma sularahata. Sularaha tõenäoliselt siiski jääb, sest see on siiani kõige töökindlam makseviis,“ selgitas Müller väitluse teemavalikut.

“Elektroonilised maksed ei tõrju välja sularaha, nii nagu kino ei tõrjunud välja teatrit. Alati tasub varuks hoida veidi sularaha ja see peab olema mugavalt kättesaadav ja kõikjal kasutatav, et hakkama saada ka siis, kui elektroonilised kanalid mingil põhjusel ei tööta,” ütles Müller koolinoortele.

“Eesti Väitlusselts tähistab sel aastal oma 25. juubelit. Nende tegevusaastate jooksul oleme töötanud selle nimel, et ühiskondlikus arutelus võidutseks tugevam argument. Koostöö Eesti Pangaga on võimaldanud õpilastel argumenteerida teemadel, mis meie ühiskonda ja ka noorte igapäevaelu puudutavad ning seeläbi arendada oma argumenteerimise, analüüsi ning kriitilise mõtlemise oskuseid,” märkis Kristin Parts Eesti Väitlusseltsist.

Debati juhatasid sisse Madis Müller ja Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik. Lisaks sularahale tuli juttu Eesti Panga põhiülesannetest ja rahapoliitikast ning keskpanga ainuõigusest lasta riigis raha käibele.

Sularaha tuleviku teemal väitlesid Miina Härma Gümnaasiumi õpilased Maare Karmen Oras, Uku Andreas Reigo ja Marie Maisvee ning Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane Marta Margareeta Bender.


Lisateave:

Mart Siilivask

Eesti Pank

Tel: 668 0965

Mobiil: 5238 402

E-post: mart.siilivask [at] eestipank.ee

Meediapäringud: press [at] eestipank.ee