Eesti Pank kutsub kuulama loengut ja tutvuma hoonetega

Täna kell 1 päeval kutsub Eesti Pank kõiki huvilisi kuulama loengut keskpanga ülesannetest, keskendudes seekord sularaharingluse korraldamisele. Pooletunnisele loengule järgneb ekskursioon panga hoonetes.

Eesti Pank tähistab oma 90. aastapäeva maikuus toimuvate ekskursioonide ja keskpanga ülesandeid tutvustava loengusarjaga. Seekordne loeng keskendub keskpanga ülesannetele sularaharingluse korraldamisel. Loengu peab sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve. Loengule järgneb kolmveerand tundi kestev ekskursioon keskpanga hoonetes.

Järgmise, 22. mail toimuva loengu teemaks on keskpanga ülesanded krooni kattevara haldamisel ja kuu lõpus, 29. mail toimuv loeng annab ülevaate keskpanga ülesannetest Eesti arveldussüsteemide toimimise tagamisel. Loengutele järgnevad ekskursioonid.

Lisaks kunstinäitusele on keskpanga muuseumis avatud erinäitus "Eesti Pank 90: esimene aastakümme", mis annab ülevaate keskpanga loomisest ja tegevuse algusaastatest. Muuseum, nagu ka Kuppelgalerii on avatud kolmapäevast reedeni kell 12-17, muuseum lisaks ka laupäeviti kell 11-16. Sel laupäeval, 16. mail on keskpanga muuseum üle-eestilise Muuseumiöö raames avatud täiendavalt kell 19:00-24:00.

Maikuus toimuvate sündmuste kava on avaldatud ka Eesti Panga kodulehel.

Muuseumiöö kohta on täpsem info siin http://www.muuseum.ee

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee