Eesti Pank kutsub kuulama loengut ja tutvuma hoonetega

Täna kell 13 kutsub Eesti Pank kõiki huvilisi kuulama loengut keskpanga ülesannetest, keskendudes seekord Eesti arveldussüsteemide toimimise tagamisele. Pooletunnisele loengule järgneb ekskursioon panga hoonetes.

Eesti Pank tähistab oma 90. aastapäeva maikuus toimuvate ekskursioonide ja keskpanga ülesandeid tutvustava loengusarjaga. Seekordne viimane loeng keskendub keskpanga ülesannetele Eesti arveldussüsteemide toimimise tagamisel. Loengu peab arvelduste osakonna juhataja Mihkel Nõmmela. Loengule järgneb pool tundi kestev ekskursioon keskpanga hoonetes.

Veel täna on kell 12-17 avatud keskpanga peahoone Kuppelgalerii, kus on võimalik tutvuda Siim-Tanel Annuse Eesti Panga 90. aastapäevale pühendatud rahateemalise näitusega "Minu inimesed".

Lisaks kunstinäitusele on keskpanga muuseumis kuni 20. juunini avatud erinäitus "Eesti Pank 90: esimene aastakümme", mis annab ülevaate keskpanga loomisest ja tegevuse algusaastatest. Muuseum on avatud kolmapäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16. Muuseumi külastamine on tasuta. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.

Maikuus toimuvate sündmuste kava on avaldatud ka Eesti Panga kodulehel.