Eesti Pank kuulutab välja Urmas Sepa teaduspreemia konkursi

Eesti Pank kuulutab Eesti noorte teadlaste majandusuuringute väärtustamiseks välja Urmas Sepa mälestusele pühendatud teaduspreemia konkursi, kus võivad osaleda ka juba magistri- või doktoriõpingud lõpetanud noored.

2014. aastal annab Eesti Pank välja kaks teaduspreemiat: 2300 eurot doktoritööl põhineva või doktoriõpingute raames läbiviidud uurimistöö eest ning 1300 eurot magistri väitekirjal põhineva või magistriõpingute raames läbi viidud uurimistöö eest.

Konkursil võivad osaleda kõik, kes on konkursi väljakuulutamise ajal kuni 35aastased ja õpivad konkursi väljakuulutamise ajal Eesti haridusministeeriumi akrediteeritud magistri- või doktoriõppekava järgi. Alates eelmisest aastast võivad konkursil osaleda ka need, kes on nimetatud õppekava raames juba omandanud magistri- või doktorikraadi.

Konkursil võivad osaleda ka uurimisgrupid, kui uurimisgrupi kõik liikmed vastavad eelnimetatud tingimustele.

Täpsem info konkursil osalemise tingimuste kohta

Dokumentide esitamise tähtaeg on 12. september 2014. Palume dokumendid saata aadressil rahapoliitika ja majandusuuringute osakond, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn või e-postil aadressil liina.kulu [at] eestipank.ee.

Konkursi tulemused avalikustab Eesti Pank hiljemalt 1. novembril 2014 oma kodulehel.

Eesti Pank jätab endale õiguse preemiat mitte välja anda, kui ükski esitatud teadustöö ei vasta teadustöö tingimustele. 

Urmas Sepp (1956-2002) oli alates 1993. aastast Eesti Panga makromajanduse osakonna ja seejärel majandusuuringute osakonna juhataja.

Lisateave:
Liina Kulu
Arenduskoordinaator
Eesti Pank
Tel: 6680 806
E-post: liina.kulu [at] eestipank.ee

Ingrid Mitt
Eesti Pank
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: press [at] eestipank.ee