Eesti Pank laseb ringlusesse uue kujundusega ühekroonised mündid

Täna, 6. juunil esitles Eesti Pank uut Eesti Vabariigi 90. juubeliaasta kujundusega 1-kroonist käibemünti. Uued mündid jõuavad ringlusesse alates esmaspäevast, 9. juunist.

Uue kujundusega 1-kroonise mündi emiteerib Eesti Pank vabariigi juubeliaasta puhul. Tegemist on seadusliku maksevahendiga, mis jõuab ringlusesse paralleelselt praeguse 1-kroonisega.

"Kui meenemündid pakuvad tavaliselt rohkem huvi kollektsionääridele, siis käibemünt jõuab sularaha ringluse kaudu iga Eesti inimese kätte. Usun, et vabariigi juubeliaasta sümbolit kandev münt saab südamelähedaseks paljudele," rääkis pressikonverentsil Andres Lipstok.

Uus 1-kroonine münt on sarnane senise ühekroonisega. Tegemist on vasesulamist mündiga, mille läbimõõt on 23,25 mm, kaal 5,0 grammi ning sellel on katkendlikult rihveldatud serv. Jaan Meristo kujundatud mündi tagaküljel on Eesti Vabariigi 90. aastapäeva logo, tekst "EESTI VABARIIK" ja nimiväärtus "1 KROON". Mündi esiküljel on Eesti Vabariigi vapp ja väljalaskeaasta 2008.

Mündid on valmistatud Staatliche Münze Berlin rahapajas ja nende tiraaž on 20 miljonit tükki.

Uut 1-kroonist münti esitleb Eesti Pank rahvale täna, 6. juuni õhtul algusega kell 21 Viru keskuse katusel toimuval rahateemalisel moe-, kunsti- ja muusikapeol PangaÖö. Täpsem info õhtul toimuva kohta siin.

Video mündi esitlusest (wmv, 5.8 MB)