Eesti Pank nimetas liikmed finantsinspektsiooni nõukokku

Eesti Panga nõukogu nimetas 2002. aastal tegevust alustava finantsinspektsiooni nõukokku kaks liiget, kelleks on Andres Sutt ja Ruut Mägi.

Andres Sutt on Eesti Panga asepresident, kes eelnevalt on keskpangas töötanud keskpangapoliitika osakonna juhataja asetäitja ja spetsialistina. Aastatel 1993-1996 oli Sutt pangainspektsiooni juhataja asetäitja. Ta on töötanud Rahvusvahelises Valuutafondis Põhja-Balti valijaskonna tegevdirektori abina. Sutt on lõpetanud Tartu ülikooli rahanduse ja krediidi eriala ning täiendanud ennast paljudel juhtimis- ja finantsalastel koolitustel.

Ruut Mägi on audiitor, kes töötas aastaid audiitorfirma Coopers & Lybrand Tallinna büroo juhina.

Finantsinspektsiooni kuueliikmelisse nõukokku kuuluvad Siim Kallas, Vahur Kraft, Matti Klaar, Veiko Tali, Andres Sutt ja Ruut Mägi.

Seaduse järgi on inspektsiooni kuueliikmelise nõukogu esimees ametikoha järgi rahandusminister. Seaduse kohaselt ja ametikoha alusel kuulub finantsinspektsiooni nõukokku Eesti Panga president. Keskpangal ja rahandusministeeriumil on kummalgi õigus nimetada nõukokku kaks liiget.

Finantsinspektsioon ühendab praeguse pangainspektsiooni, mis allub Eesti Pangale, ning rahandusministeeriumile alluvad kindlustusinspektsiooni ja väärtpaberiinspektsiooni.

Rahvusvaheliste ja avalike suhete osakond
Tel: 6680 900