Eesti Pank tutvustab neljapäeval majanduse rahastamise ülevaadet

Neljapäeval, 13. veebruaril kell 11 toimub Eesti Panga muuseumis avalik loeng, kus keskpanga finantsstabiilsuse osakonna peaspetsialist Taavi Raudsaar räägib sellest, kuidas ettevõtted ja majapidamised on viimastel aastatel oma tegevust rahastanud.

Loengus antakse ülevaade, kuidas ettevõtted ja majapidamised on viimastel aastatel oma tegevust rahastanud ning milline on olnud selle mõju laenunõudlusele. Vaadatakse, kuidas on muutunud pangandussektori võime rahastada reaalsektorit ja milline on olnud selle mõju laenutingimustele. Lisaks räägitakse väikeettevõtete rahastamisolukorrast ja sellest, kas välisinvestorid lahkuvad Eestist.

Loeng sobib kuulamiseks majandushuviga inimestele.

Palume kõigil huvilistel loengule registreeruda hiljemalt neljapäeval kella 10ks e-kirja teel muuseum [at] eestipank.ee või telefonil 6680 760.

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja raames, mille eesmärgiks on anda huvilistele ülevaade Eesti Panga hinnangutest majandusolukorrale ja tutvustatakse erinevaid keskpanga põhiülesannetega seotud teemasid. Loenguid on oodatud kuulama kõik inimesed, kes tunnevad huvi majandusteemade ja keskpanga tegevuste vastu.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja keskpanga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid.

Vt loengute kohta täpsemalt

Lisateave:
Eesti Panga muuseum
Tel: 668 0760
E-post:
muuseum [at] eestipank.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post:
ingrid.mitt [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee