Eesti Pank tutvustab tööturu- ja palgauuringuid

Eesti Pank korraldab neljapäeval, 12. veebruaril kell 10:00-13:30 avatud seminari "Wage and Price Setting: Survey Evidence" Nordic Hotel Forumis, kus tutvustatakse keskpangas 2008. aastal tehtud kolme tööturu alase uurimustöö tulemusi.

Seminaril tutvustavad uurimustööde tulemusi Eesti Panga majandusuuringute osakonna uurimistööde juhendaja Tairi Rõõm ja peaspetsialist Aurelijus Dabušinskas. Tutvustatavad uurimused viidi läbi Euroopa Keskpankade Süsteemi koostöövõrgustiku "Wage Dynamics Network" raames. Esmalt antakse ettekandes "Wage Setting in Estonia vs the EU: Survey Evidence" ülevaade Euroopa Liidu 17 liikmesriigis toimunud küsitlusest ning analüüsitakse tööturu paindlikkust Eestis Euroopa kontekstis. Seejärel tutvustab Tairi Rõõm oma uurimisprojekti raames koostatud tööd "Wage Rigidity and Alternative Margins of Labor Cost Adjustment" ja Aurelijus Dabušinskas oma uurimisgrupi tööd "Price, Wage and Employment Response in Shocks: Evidence from the WDN Survey".

Seminar toimub inglise keeles ja on tasuta. Seminari täpsem ajakava on Eesti Panga kodulehel.

Seminarile saab registreeruda vabade kohtade olemasolul kuni 11. veebruarini. Palume oma osalemisest teatada majandusuuringute osakonna assistendile Eve Mäginile telefonil 6680 758 või e-kirja teel emagin [at] epbe.ee.

Seminari esitlused avaldatakse hiljem Eesti Panga kodulehel.

Eesti Pank korraldab avatud seminare alates 2000. aastast ja nende eesmärgiks on toetada ideedevahetust keskpanga ning nii Eesti kui ka välismaa akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel.