Eesti Pank uuendas veebilehe statistikamoodulit

Eesti Pank käivitas esmaspäeval veebilehe uue statistikamooduli, mis on senisest dünaamilisem ja kasutajasõbralikum. Lisandunud on täiendavaid võimalusi nii andmete töötlemiseks kui ka nende allalaadimiseks.

Uues moodulis on kasutajal võimalik tabeleid rohkem töödelda vastavalt enda huvile. Nii saab lisaks aegrea pikkusele ja sammule kasutada tabeli kohal paiknevaid täiendavaid filtreid selleks, et sisu kasutajale sobivamalt kohandada. Sealjuures rakenduvad tehtud valikud ka tabelite allalaadimisel, saatmisel ja printimisel.

Lisaks on võimalik avada ja sulgeda alamkirjeid, mis lihtsustab tabelite lugemist või annab võimaluse tabeli sisusse detailsemalt süveneda. Selline võimalus rakendub arvutiekraanil. Tabelite allalaadimisel, saatmisel ja printimisel kasutatakse alati kõikide alamkirjetega tabelit.

Tabelite juurde on lisatud varasemast põhjalikumad selgitused erinevate arvnäitajate tähenduse, andmekogumis- ja arvutusmeetodite kohta.

Uus statistikamoodul hõlmab kõiki Eesti Panga avaldatavaid statistikanäitajaid ja mitmesuguseid muid arvandmeid, nagu Eesti krooni ajaloolisi päevakursitabeleid, TALIBORi ja TALIBIDi ajaloolisi andmeid, keskpanga finantsaruannete andmeid.

Statistikamoodulit aitas projekteerida ja arendada riigihanke võitnud AS Datel. Projekti maksumus oli ligi 37 tuhat eurot.

Uus statistikamoodul on läbinud põhjalikud testimised, kuid selle sissetöötamisel võib esineda tehnilisi tõrkeid. Võimalike tehniliste tõrgete korral palub Eesti Pank mõistvat suhtumist ja vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

Uus statistikamoodul asub Eesti Panga veebilehel oma endises asukohas.

Põhjalikumad selgitused uue statistikamooduli kohta on leitavad siin.

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee