Eesti Rahva Muuseumi meenemündi kujunduse võitis Kunstiakadeemia tudeng

Eesti Panga poolt kokku kutsutud 7-liikmeline žürii valis teisipäeval, 16. detsembril Eesti Rahva Muuseumi 100. juubelile pühendatud meenemündi kujunduskonkursi kolm võidutööd.

Kujunduskonkursi võitis Eesti Kunstiakadeemia tudengi Liis Dvorjanski kavand märksõnaga "Kiil". Teise koha pälvis Kaupo Kanguri kavand märksõnaga "Püha4" ja kolmanda koha Kunstiakadeemia tudengi Berbel Lätti kavand märksõnaga "Käed". Võidutöö autorile makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 30 000 krooni. Teise koha töö autorile makstakse auhinnatasu 20 000 ja kolmanda koha kavandi autorile 15 000 krooni.

Vastavalt žürii otsusele ja tulenevalt meenemüntide vermimistingimustest peab autor tegema 10 päeva jooksul kavandisse muudatused, misjärel avaldatakse võidutöö kavand Eesti Panga kodulehel.

Eesti Rahva Muuseumi juubelile pühendatud meenemündi kujunduskonkursist osavõttu kommenteerides ütles Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve, et tegemist oli läbi aegade suurima osalejate arvuga konkursiga. "Eesti Panka laekus 71 kavandit 50 kunstnikult. Arvestades seda, et seekordne kujunduskonkurss oli üks raskemaid, kuivõrd ootasime kavandeid, kus oleks kajastatud nii Eesti Rahva Muuseumi oluline tähendus Eesti kultuuriloos kui ka järgitud Eesti kodarrahade kuju, siis on selline kavandite rohkus meeldiv üllatus," rääkis Roosve. Ta lisas, et kindlasti aitas kavandite rohkusele kaasa ka novembris Eesti Panga esmakordselt korraldatud seminar, kus selgitati täpsemalt meenemündi kujundamise põhimõtteid.

Eesti Rahva Muuseumi 100. aastapäevale pühendatud 10 kroonise nominaalväärtusega hõbedast meenemündi emiteerib Eesti Pank 2009. aasta aprillis.

Üldlaulu- ja tantsupeole pühendatud kaksikmeenemündi kujunduskonkursi lõpptähtaeg on 19. jaanuaril 2008 kell 16:00. Täpsemalt võib lugeda Eesti Panga kodulehelt ning konkursi täpsed tehnilised, osalemise ja hindamise tingimused on tutvumiseks samuti Eesti Panga kodulehel.

Lisateave:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 6680 965
E-post:
ingrid.mitt [at] epbe.ee