Eestit külastab Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon

Alates homsest, 7. maist kuni 19. maini on Eestis iga-aastasel külaskäigul Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon, kes kohtub riigi ja erasektori esindajatega, et arutada Eesti majanduspoliitilist olukorda.

Rahvusvahelise Valuutafondi esindajatele antakse visiidi käigus ülevaade Eesti majanduse arengust ja väljavaadetest, finantssektori olukorrast ja eelarvepoliitika arengust, samuti arutatakse euroalaga ühinemise võimalusi ning majandusarengu võimalikke riske.

Pea kaks nädalat kestva visiidi käigus kohtuvad valuutafondi esindajad valitsuse ja Riigikogu liikmetega, Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega, nii kommertspankade kui ka eraettevõtete juhtide ja majandusanalüütikutega ning mitmete ametite esindajatega.

Visiidi kokkuvõtte esitab IMFi kuueliikmelise delegatsiooni juht Franciszek Rozwadowski esmaspäeval, 19. mail kell 11:00-12:00 Eesti Pangas toimuval pressikonverentsil, kus osalevad ka rahandusminister Ivari Padar ja Eesti Panga president Andres Lipstok. Pikematest intervjuusoovidest palume teada anda hiljemalt neljapäevaks, 15. maiks Eesti Panga avalike suhete büroole.

Valuutafond arutab igal aastal kõikide liikmesriikidega olulisi majanduspoliitilisi teemasid. IMFi iga-aastane Eesti põhimissioon, nn. IV artikli konsultatsioon toimub kevaditi, mille järel valmib suvel ka IMFi raport majanduspoliitiliste hinnangutega Eesti kohta.